How to Make Baked Chicken

Baked ChickenHow to Make Baked Chicken – czyli przepis jak zrobić pieczonego kurczaka, tak aby był bardzo smaczny. Sposobów na upieczenie tego rodzaju mięsa jest bardzo duża ilość. Przedstawiony tutaj przepis jest sprawdzony i na pewno znajdzie uznanie u większości kubków smakowych.

Do przyrządzenia przed pieczeniem będziemy potrzebowali w tym zestawieniu cytryny oraz masła i dowolne zioła jakie się lubi a w tym odrobina soli i oczywiście nie można zapomnieć o pieprzu. Ważna wskazówka – kurczaka można piec w około 180 stopniach C.

Z reguły mięso jest lepsze jak się piecze je dłużej w mniejszej temperaturze niż na szybko w bardzo mocno nagrzanym piecu. Wolniejsze pieczenie zapewni lepszy smak oraz co więcej dobrze upieczenie całego mięsa także w środku a nie tylko na wierzchu. Kurczaka należy natrzeć masłem a następnie obkleić go ziołami i pieprzem, można pokropić także sokiem z cytryny a kilka plastrów jej dać do środka kurczaka.

Wiele osób lubi smak dość mocno pieprzny dlatego warto pamiętać o dobrym natarciu kurczaka przed pieczeniem pieprzem. Z ziół można polecić do wypróbowania oczywiście tymianek, majeranek czy bazylię lub zioła prowansalskie. Ale pamiętajmy aby robić to zawsze według własnych upodobań smakowych – można także używać sproszkowanej ostrej lub słodkiej papryki do natarcia kurczaka przed pieczeniem. Nie pozostaje nic innego jak zobaczenie tego przepisu i spróbowanie, na pewno będzie smacznie.

Jeden komentarz

  1. Panierka na kurczaka czy inne mięso kwestia gustu. ja tam lubię słodką paprykę, dużo pieprzu oraz bazylia. Super też smakuje z mięsem zawsze tymianek.

    Serenka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.