How to Make Acoustic Panels

Acoustic PanelsHow to Make Acoustic Panels – czyli jak zrobić samemu panele akustyczne pomagające nagrywać czysty dźwięk w pomieszczeniach. Panele akustyczne to, to co zapewni znacznie bardziej czystsze nagrania głosu w dowolnych pomieszczeniach, służą one zapobieganiu efektu echo oraz co więcej szumieniu otoczenia. Panele tego typu można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów.

W filmie jest to rama wykonana z listew drzewnych w jakiej znajduje się gąbka wyciszającą, dodatkowo pokryta materiałem typu jutowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Można wykonać jednak to także na inne sposoby a mianowicie zastosować dowolną gąbkę w środku a nawet puste wytłaczanki po jajkach z kartonu jakie będą obrócone otworami na jajka do strony membrany jutowej.

Innym popularnym rozwiązaniem jest zrobienie bardziej stabilnej i grubszej przedniej powłoki z małymi otworami przez jaką będzie dostawał się dźwięk do pudła ale z którego nie będzie mógł się już wydostać, gdzie będzie bardzo osłabiony. Sposoby jak widać na to są różne i na pewno jeśli ma się domowe studio nagrań to warto wykonać coś takiego. Jakość nagrywanego dźwięku będzie zdecydowanie o wiele poziomów lepsza, jak będą takie panele zabezpieczające przed odbiciem echa oraz szumem tła. Zapraszamy do zobaczenia poradnika.

Jeden komentarz

  1. super sprawa zrobienie własnych akustycznych paneli. Na pewno znacznie poprawią jakość nagrywanego dźwięku w pomieszczeniach. Poradnik jak i wykonanie jak najbardziej polecam wszystkim.

    Mirek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.