How To Make a WordPress Website

Make WordPress WebsiteHow To Make a WordPress Website – czyli jak stworzyć od podstaw własną stronę internetową na popularnym skrypcie zarządzania treścią czyli na WordPressie. System zarządzania treścią o nazwie WordPress sam w sobie już jest bardzo prosty w obsłudze i znacznie ułatwia stworzenie własnej pięknej strony w oparciu o gotowe szablony oraz wtyczki – można to jeszcze dodatkowo modyfikować w ustawieniach.

Na początku trzeba oczywiście najlepiej posiadać własny zakupiony serwer. Na nim instaluje się gotową aplikację witryny o nazwie WordPress – warto wiedzieć, że większość serwerów ma gotowe pakiety do instalacji lub może w tym pomóc administracja serwera. Po instalacji należy skonfigurować ustawienia swojej strony w panelu witryny – jest to bardzo proste.

Jak wszystko z czym styka się po raz pierwszy można na początku czuć się przytłoczonym ogromem możliwości i nowych rozwiązań. Jednakże WordPress i jego rozwiązania są naprawdę bardzo proste w używaniu. Jeśli ktoś lubi ćwiczyć przed użyciem czegoś online warto zainstalować sobie na dysku twardym wirtualny serwer, taki jak przykładowo xampp – wtedy można ćwiczyć na własnym komputerze obsługę strony i nic się nie zepsuje.

Przedstawionego filmu nie należy traktować jako poradnika z najlepszymi rozwiązaniami gdyż jest to pokaz tylko jednej możliwości z wielu tysięcy innych możliwych rozwiązań. Warto przy budowie własnej strony zainteresować się szablonami oraz wtyczkami. Zapraszamy do zobaczenia oraz spróbowania, to nic trudnego a daje wiele możliwości.

2 komentarze

  1. Sam miałem stronę na jomali a potem przeszedłem właśnie na wordpress. Faktycznie jest bardzo łatwy w obsłudze. Znacznie szybciej w nim coś ustawić. szkoda tylko że WP działają tak dość topornie przez zbyt liczne zapytania do baz.

    Jomos
  2. WordPress jest najbardziej znany do tworzenia blogów – no może odrobinę mniej niż blogspot. Moim zdaniem warto się nim zainteresować bo daje wiele możliwości i strony tworzy się stosunkowo łatwo.

    Weber

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.