Jak zrobić pukawkę z papieru – How to Make a Paper Popper

Jak zrobić Pukawkę z papieruHow to Make a Paper Popper – czyli jak zrobić wybuchową pukawkę z papieru. W tym temacie poznacie na to kilka sposobów czyli budowy własnej pukawki. Jednakże warto wspomnieć że istnieją jeszcze inne na to metody – niestety nieznane jak widać w krajach anglojęzycznych.

W tym temacie jednak przedstawimy takie jakie są najpopularniejsze czyli stosowane przez największą ilość osób.

Do wykonania własnej pukawki będzie potrzebny oczywiście papier. Dobrze gdy jest on miękki i najlepiej jak największy. W zasadzie dość słabo się sprawdzają kartki z drukarki – lepsze są po prostu zwykłe duże gazety – mogą być te reklamowe byle nie twarde.

Im większy papier tym mocniejszy huk będzie wybuchu. Natomiast twardość papieru ma znaczenie co do tego jak dużej siły trzeba włożyć w wybuch. Im miększy tym mniej trzeba rozpędzić rękę do wystrzału ale znowu szybciej się niszczy pukawka.

Szczególnie warte zainteresowania są sposoby jakie dają wielorazowa zabawę. Kartkę jak przygotować do wykonania jest dokładnie pokazane na filmach. Jeśli jakiś ze sposobów nie chce działać warto zastosować miększy papier lub większy.

Natomiast jeśli jakiś sposób wydaje się za bardzo trudny warto wybrać inny z filmu – wszystkie działają tak samo jeśli zrobi się je w prawidłowy sposób.


Pukawki to świetne i niesamowicie tanie narzędzie do zabawy. Sprawią na pewno wiele radości dla dzieci jak i wielu dorosłym pomoże do dokonaniu psikusów. Pamiętajcie aby nie straszyć nimi osób starszych i ze słabym sercem oraz zwierząt.

Pamiętajcie że nigdy nie wolno nimi strzelać tuż przy uszach gdyż można kogoś ogłuszyć a co gorsze jeśli wybuch będzie naprawdę mocny nawet uszkodzić słuch.

Rodzicu jeśli lubisz spokój i ciszę to lepiej nie dawaj ich własnym dzieciom i nie ucz je ich wykonania – bo twój spokój się skończy na jakiś czas aż do znudzenia dzieci tą zabawką.

Także nie powinno ich się używać w przypadku jeśli są jakieś bardzo małe dzieci w tym samym pomieszczeniu gdyż im dopiero słuch się kształtuje a taka pukawka może go łato uszkodzić. Zapraszamy do zobaczeni jak je zrobić i spróbowania oraz kolejnych tematów.

5 komentarzy

 1. Nawet podobają mi się te pomysły na papier zrobiony samemu i wyglądający w ten sposób. Na pewno fajnie jak coś się na nim narysuje oprawić go w ramkę i będzie ładnie wyglądał. Nawet dobrą drukarką nanieść na niego jakąś mapę i też będzie wyglądać jak bardzo stara. Jak będzie mi przydatny to zdecydowanie też sobie zrobię taki papier czerpany w domu.

  Azymut
  1. No tak ale o papierze jakim piszesz była promocja kilka dni temu a teraz jest to temat o tym jak zrobić pukawkę wystrzałową na kilka sposobów. I tutaj trzeba powiedzieć że style europejskie znacznie wygrywają.

   Robert
 2. Ja tam nauczyłem się robić pukawki już dawno, chyba znam to od dziecka i jakoś zawsze one działają. Oczywiście robię te typu europejskiego jakie są znacznie prostsze i chyba znacznie tym samym mocniej strzelają. Polecam do straszenia szpaków. Natomiast wybierajcie jak największe gazety i jak najmiększe – wtedy wybuch będzie konkretny.

  Bobkis
 3. Fajne są takie zabawki zrobione samemu, też lubię takie prace i zdecydowanie polecam jako rozrywka dla dzieciaków. To nic gorszego od pistoletu na kapiszony też strzela tylko ma inny wygląd.

  Jeszcze jak ktoś ma wenę to warto zrobić samemu procę czy jakieś inne wyrzutnie na przykład łuk – wszystko da się zrobić samemu i to działa.

  Marcinek
 4. Oj pukało się kiedyś jak było się młodszym, teraz tylko można pomarzyć no i pukawki papierowe też się robiło jak było się jeszcze młodszym. Tych sposobów nie kojarzę wszystkich, ten jeden to nawet przesadnie skomplikowany się wydaje, Polski czy jak zwiecie europejski najlepiej wygląda.

  Ciekawe czy z samej pamięci bym jeszcze potrafił zrobić bez pomocy filmu, pewnie już nie do końca.

  Sulvek Kowek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.