GEWO Hype KR Pro 47.5 okładzina do tenisa stołowego – Opinia i Test

Gewo Hype Pro KR 47,5GEWO Hype KR Pro 47.5 jest to nowoczesna okładzina na rakietkę do tenisa stołowego. Jest dedykowana szczególnie dla zawodników ofensywnych (grających w ataku), którzy stawiają na silną rotację i dużą prędkość odbitej piłki.

Okładzina ta posiada różowy podkład, jaki może być w dwóch wariantach grubości – 1,9 mm lub 2,1 mm. Twardość podkładu określa się jako „twardy” o tytułowych 47,5 stopniach, co skutkuje większą katapultą oraz prędkością odbitej piłki po kontakcie z rakietką.

Podkład posiada otwarte pory – co przekłada się na dodatkowe poprawę siły ataku i naszym zdaniem lepsze uczucie podczas kontaktu z piłką.

Wierzchnia część okładziny jest bardzo mocno rotacyjna. GEWO Hype KR Pro to jeden z modeli okładzin GEWO Hype – każda charakteryzuje się innymi pramateriami twardości, rotacji, szybkości oraz tym samym kontroli.

W komponencie zastosowano tajemnicze technologię YOO-POWER do podkładu (dla zwiększenia siły) – niestety nie znaleźliśmy informacje na czym dokładnie polega ta technologia – nie pisze o tym dosłownie nigdzie w sieci, ani na stronie producenta. Oraz Dynamic Grip Concept czyli DGC40+ – jest to gwarancja jednakowego odbicia piłki bez względu na miejsce na blacie rakietki – do tego jest też potrzebne podobne przełożenie na desce aby standard został zachowany.

Warstwa wierzchnia okładziny zapobiega ślizganiu się piłki bez wcześniejszego nadawania odpowiednio silnej rotacji. Dzięki temu pojawia się większa dokładność uderzeń podczas aktywnej wymiany piłki. Także blok staje się bardziej stabilny i dynamiczniejszy o znacznie bardziej poprawionej trajektorii lotu.

Wyposażenie to charakteryzuje się dużym efektem katapulty (odbicia piłki od powierzchni) oraz dużej odgórnej rotacji. Także okładzina dużo wybacza błędów i niedokładnych zagrań bez utraty kontroli oraz szybkości.

GEWO Hype KR Pro 47.5 jest to sprzęt, jaki na pewno przypadnie do gusty graczom agresywnym – lubiącym szybkie i rotacyjne zagrania – zarówno blisko jak i dalej od stołu. Premiera tego typu okładziny nastąpiła w roku 2017.

Tempo (szybkość) określane przez producenta wynosi 124 – bardzo wysokie – faktycznie sprzęt jest bardzo szybki. Rotacja 121 – także bardzo wysoka oraz kontrolna jako czynnik umowny ale wynoszący 92. Jest to bez wątpienia okładzina typu OFF+ typu gładkiego. Wersja max dostępna od sierpnia 2017 roku.

Okładzina do tenisa stołowego GEWO Hype KR Pro 47.5 bardzo dobrze sprawdza się podczas gry blisko stołu, gdzie liczy się bardzo silny i szybki atak oraz kontra. Także genialnie zachowuje się podczas bloku zarówno pasywnego – podczas samego nastawienia rakietki jak i aktywnego z kierowaniem piłki. Stanowi to bardzo dobry sprzęt dla osób atakujących ale mimo wszystko, jakim można zagrać każdy element gry zarówno w 1 jak i 2 strefie.

Także obrona wychodzi bardzo łatwo o ile ma się opanowany ten sprzęt. Ogranie zestawu zajmuje niewiele czasu, tym bardziej jeśli ktoś już grał szybkimi zestawami. Okładzina jest dostępna w dwóch kolorach – standardowym czerwonym oraz czarnym.

Sprzętem tym bardzo łatwo wykonać silny atak rotacyjny oraz ustawić agresywny blok. Także kontrolna piłki jest wyjątkowo duża, bez problemu następuje jej prowadzenie – choć oczywiście zależy to także od deski.

Dlatego dobrym doborem dla tego zestawu jest wybranie deski Off- lub typu All – dla osób jakie mają bardzo dobrze opanowaną grę techniczną w ataku można pokusić się o także maksymalnie szybką deskę – jednak wtedy utraci się współczynnik dużej kontroli na rzecz sporego zwiększenia szybkości.

Waga okładziny – liczony pełny kwadrat do wycięcia o wymiarach 17,1 cm waży około 79 g przy grubości podkładu 2,1 mm – po wycięciu jakie dostosuje ją do blatu rakietki oczywiście waga spadnie o odkrojone brzegi.

Okładzina sprawdza się podczas mieszanej gry bardzo dobrze, na pewno można ją zaliczyć do jednej z czołowych dla graczy ofensywnych jak i bardzo rzeczowej dla graczy w przedziale allroundowych (wszechstronnych). Jest także atrakcyjna ze względu na niezbyt wygórowaną cenę – co ważne ma porównywalne osiągi nawet ze sprzętem dwa razy droższym – dlatego warto ją wypróbować.

Z naszej strony zdecydowanie możemy polecić GEWO Hype KR Pro 47.5 do przetestowania – naszym zdaniem gracze ofensywni oraz grający wszechstronnie jacy wykorzystują także silne ataki oraz rotacje na pewno będą bardzo zadowoleni z jej działania. Jest to zdecydowanie bardzo dobra okładzina do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

10 komentarzy

 1. Muszę kupić sobie także taki typ okładziny. Cenowo faktycznie nie wychodzi tak źle jak moje obecne. Rotacja faktycznie sorta po kontowym nachyleniu. Tylko jeszcze nie wie czy wziąć 40 czy 47 stopni.

  Players
 2. Z chęcią ją wypróbuję jak będzie w sklepie stacjonarnym. Dzięki za jej prezentację, nawet nie wiedziałem że taka okłada jest na rynku. Mi się podoba to co o niem mówiłeś więc wypróbuję.

  Sywlek
 3. Nawet racja że warto kupić choć jedną sztukę dla klubu i niech sami zawodnicy ocenią czy będzie im odpowiadała. Czyli zakup ze strony klubu sztuki z rodzajów i potem własna decyzja zawodników. Dobrze oprowadzone po sprzęcie, dzięki jak zawsze za dobry materiał.

  Burza Wrocław
 4. 47,5 trochę dla mnie za twardy, ja bym bardziej strzelał w 40 stopni twardości z racji na większą rotację i kontrolę piłki. Tym bardziej że już gram szybką rakietką. Ostatnio grałem klejącą okładziną, przy obronie super ale gorzej w ataku. Jestem z próbą czegoś nowego.

  Roxteede
 5. W końcu częściej o tenisie jakieś filmy i artykuły. Ostatnio grałem protonem i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie będę zmieniał na coś nowego – ale gdy zużyje się jakaś strona to na pewno wypróbuje tego Hype.

  Wirgo Adam
 6. Witam, a jak jest z trwałością okładziny, czy szybko się przeciera i powstają ślady starcia wierzchniej warstwy? Ile czasu da się nią pograć na wysokim progu?

  Akaemia TS
  1. Trwałość można określić jako średnia – po grze około 8 h widać od kciuka lekkie otarcie. Ile czasu, zależy jak często i jak się gra oraz jak się o nią doba. Dla osób lig niskich można grać na pewno cały sezon, dla amatorów pewnie i z 2 lata – dla wysokiej linki 2x na sezon wymiana. Oczywiście trzeba czyścić powierzchnie od kurzu i brudu najlepiej po każdej grze.

   Open YouWeb
 7. Szkoda tylko trochę że nie ma efektu świeżego kleju, no ale i tak wstępnie prezentuje się bardzo dobrze. Akurat niebawem wymieniam czarną stronę.

  Marcin
  1. Nie zaobserwowaliśmy takiego czegoś w teście ani opisie producenckim. Brak zakłóceń nadanych na piłkę więc nie może mieć efektu świeżego kleju.

   Open YouWeb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.