Fałszywe osoby – jak je rozpoznać i się ich pozbyć

fauszywe osobyOsoby określane jako fałszywe stanowią faktycznie bardzo liczną grupę osób. Często nawet przez wiele lat można nie zdawać sobie sprawy o takiej osobie we własnym otoczeniu. Osoby fałszywe ujawniają się wtedy, gdy zostanie spełniony jakiś czynnik „zapalający” okazujący jej prawdziwy i często głęboko ukryty charakter.

Zazwyczaj osoby fałszywe nie określają siebie jako ten typ postaci. Jak wiadomo punkt widzenia zależy prawie zawsze od punktu siedzenia. Zachowanie tego typu osób jest z reguły kreowane przez brak spełnienia życiowego lub zawodowego, zazdrość – nawet często nie zdając sobie z tego sprawy świadomie oraz niedowartościowanie społeczne a także często głupota i wrodzona zgryźliwość.

Osoby tego typu określają się umniejszaniem zasług innych osób, obgadywaniem za plecami, knowaniem spisków i prowokacji na inne osoby oraz fałszywą życzliwością – a w rzeczywistości szukaniem sposobów aby komuś dopiec lub wyśmiać czy utrudnić życie oraz plany – szczególnie w sposób niejawny.

Jedynym najprostszym rozwiązaniem na ten typ ludzi jest ich całkowite ignorowanie. Nigdy nie należy takim osobom dawać drugiej szansy – ludzie się z reguły nie zmieniają. Należy takich osób całkowicie się pozbyć z otoczenia – nie odpowiadać na ich próby nawiązywania rozmów i wszelkie próby konwersacji oraz wchodzenia w interakcje.

Warto także przeanalizować samego siebie – czy aby się nie spełnia norm osoby fałszywej samemu, względem innych osób. Jeśli natomiast chce się otaczać życzliwymi osobami warto robić afirmacje w tym kierunku i samemu wysyłać pozytywną energię i czyny do innych – eliminując te osoby jakie tego nie odwzajemniają lub wręcz zakłócają przepływ tego typu energii czy działań. Do każdego należy być życzliwym ale także zawsze oczekiwać od nich odwzajemnienia tego co samemu się im daje, w innym wypadku warto podarować siebie taką znajomość. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

5 komentarzy

  1. Chcę wypowiedzieć się na temat tego artykułu. W swoim otoczeniu spotkałam fałszywe osoby wiem co knują przeciwko mnie. Miałam do czynienia z osobą fałszywą podlizywała mi się w pracy ale odeszła chwała bogu . Wyczuwałam w jej głosie fałsz. Doprowadziła do tego stopnia że rozwaliła moje relacje z facetem który mi się podobał. Ona jest mężatką a w pracy na moich oczach podrywała go robiła wszystko żeby nas skłócić. Z jej powodu odchodzę z ośrodka.

    Karolina
    1. W takim razie ta fałszywa osoba mimo że nie jest już przy Pani wygrała bo zniszczyła wszystko. Z fałszywymi jest tak samo jak z głupimi trzeba ich unikać jak ognia bo nigdy nie wyjdzie z ich znajomości nic dobrego a zawsze wcześniej czy później będą tego przykre konsekwencje.

      Adam Kolęda

Możliwość komentowania jest wyłączona.