Dżem z czarnej porzeczki firmy Łowicz – Opinia

lowicz drzemDżem z czarnej porzeczki jaki produkuje firma Łowicz to produkt jaki poddaliśmy naszym testom. W składzie tego produktu niestety nie ma do końca samych dobrych elementów.

W smaku wypada on całkiem dobrze. Jest on nisko-słodzony i bez konserwantów oraz pasteryzowany.

Skład dżemu Łowicz z czarnych porzeczek: czarne porzeczki, woda, cukier, syrop glukozowo – fruktozowy, substancja żelująca – pektyna, substancja zagęszczająca guma guar, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego i cytrynian trisodowy.

Sporządzono 30 z gram owoców na 100 gram produktu.

Wartość odżywcza na 100 gram produktu: wartość energetyczna 139 kcal, tłuszcz 0,1 g, węglowodany 32,9 g w tym cukry to 32,9 g oraz białko 0,4 g.

Producentem produktu jest Agros Nova. W smaku produkt wypada całkiem dobrze, niestety w składzie czytamy o wspomnianym wcześniej szkodliwym syropie powiązanym za otyłość brzuszną i chroniczną otyłość.

Można przyjąć że produkt jest ogólnie do akceptowania ale niestety producent powinien zadbać o to, aby składniki były zdrowe. Cenowo także nie jest to produkt drogi. Przykładowe opakowanie mieści w sobie 280 gram produktu w słoiku.

Dżem ma dość duże kawałki owoców – co może być zarówno jego zaletą jak i wadą. Kolor oraz aromat można uznać za przyjemny. Ogólnie produkt jest warty wypróbowania oraz tego aby producent ulepszył jego skład pod względem zdrowia. Zapraszamy do kolejnych tematów.