Dżem z czarnej porzeczki firmy Łowicz – Opinia

lowicz drzemDżem z czarnej porzeczki jaki produkuje firma Łowicz to produkt jaki poddaliśmy naszym testom. W składzie tego produktu niestety nie ma do końca samych dobrych elementów.

W smaku wypada on całkiem dobrze. Jest on nisko-słodzony i bez konserwantów oraz pasteryzowany.

Skład dżemu Łowicz z czarnych porzeczek: czarne porzeczki, woda, cukier, syrop glukozowo – fruktozowy, substancja żelująca – pektyna, substancja zagęszczająca guma guar, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego i cytrynian trisodowy.

Sporządzono 30 z gram owoców na 100 gram produktu.

Wartość odżywcza na 100 gram produktu: wartość energetyczna 139 kcal, tłuszcz 0,1 g, węglowodany 32,9 g w tym cukry to 32,9 g oraz białko 0,4 g.

Producentem produktu jest Agros Nova. W smaku produkt wypada całkiem dobrze, niestety w składzie czytamy o wspomnianym wcześniej szkodliwym syropie powiązanym za otyłość brzuszną i chroniczną otyłość.

Można przyjąć że produkt jest ogólnie do akceptowania ale niestety producent powinien zadbać o to, aby składniki były zdrowe. Cenowo także nie jest to produkt drogi. Przykładowe opakowanie mieści w sobie 280 gram produktu w słoiku.

Dżem ma dość duże kawałki owoców – co może być zarówno jego zaletą jak i wadą. Kolor oraz aromat można uznać za przyjemny. Ogólnie produkt jest warty wypróbowania oraz tego aby producent ulepszył jego skład pod względem zdrowia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.