Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Ideal – Opinia i Test

Dzbanek do filtrowania wody Aquaphor Ideal, jest to jeden z produktów, jakie warto posiadać w każdej kuchni. Woda to jeden z podstawowych napojów niezbędnych do życia – dlatego jest ważne aby była czysta.

Jak wiadomo woda wysyłana przez wodociągi do domów musi spełniać warunki higieniczne – jednakże przetłoczona przez kilometry rur wodociągowych staje się zanieczyszczona różnymi substancjami i metalami a tym samym często szkodliwa dla samego zdrowia.

Na rozwiązanie problemu z jakością wody wychodzą wszelkiego rodzaju filtry, w tym także dzbanki filtracyjne wodę. Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Ideal posiada pojemność całkowitą 2,8 litra z czego pojemność wody przefiltrowanej to 1,5 litra. Czas filtracji jest bardzo ważny dla wielu osób i w tym wypadku wynosi on od około 4 do 10 minut. W naszym teście średnio wypadło to około 9 minut do całkowitej pojemności przefiltrowanej wody w końcowym zużyciu filtra.

Szybkość filtracji także zależy od zużycia wkładu, rodzaju wody oraz ilości wody jaką chcemy przefiltrować – najlepiej robić to pełnymi cyklami, czyli napełniać dzbanek do pełna (1,5 l wody filtrowanej) po zużyciu z niego całej wody. Warto pamiętać, że dzbanek nie powinien stać bez zanurzonego filtru w wodzie – dlatego pełne cykle są dobrym rozwiązaniem, aby wskaźnik zużycia filtru był najbardziej miarodajny.

Wydajność stosowanych filtrów Aquaphor (standard B100-15) do czajnika Ideal wynosi około 170 litrów wody (około 113 pełnego napełnienia dzbanka samej wody przefiltrowanej) oraz czas działania około miesiąca czasu (do max 1,5 miesiąca, zanim węgiel aktywny z filtra ulegnie biodegradacji w sposób naturalny). Długość sprawnego działania filtru zależy od ilości przefiltrowanej wody, czasu od jego pierwszego użycia oraz oczywiście twardości wody. Jest to w tym przypadku bardzo dobry wynik.

Warto wspomnieć, że do dzbanka filtracyjnego Aquaphor Ideal pasują także filtry innych marek typu classic (owalne – okrągłe). To duża zaleta, dzięki temu dzbanek jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Do dzbanka dołączony jest filtr Aquaphor B100-15.

Na uwagę zasługuje w dzbanku górna żebrowana pokrywa do nalewania wody, jaka ma mechaniczne zamknięcie. Dzięki temu, że jest rozsuwana na wzór żaluzji nie trzeba zdejmować całej pokrywy aby nalać wodę do filtracji. Także po nalaniu można ją zamknąć i zabezpiecza ona wodę przed dostaniem się do zbiornika niechcianych zanieczyszczeń.

Na pokrywie znajduje się dodatkowo mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu filtracyjnego. Tutaj ogromny ukłon dla jego typu działania – mechaniczny wskaźnik jest teoretycznie najlepszym typem miernika zużycia wkładu filtracyjnego. Działa on w taki sposób, że wskaźnik 100% filtra zmniejsza się stopniowo do 0% (jego zużycia i koniecznej wymiany) za każdym otwarciem klapy do nalania wody.

A więc zliczane jest otwieranie żaluzji pokrywy i o ile woda będzie nalewana do pełna wystarczy to na 113 napełnień zanim pokaże on 0%. Wskaźnik zużycia resetuje się ręcznie po wymianie wkładu na nowy. Jest to bez wątpienia lepsze rozwiązanie niż stosowanie kalendarzyków czy cyfrowych liczników dni wkładu – gdyż odzwierciedla faktyczne ilości filtrowanej wody.

Wkłady filtracyjne także mają na swojej budowie widoczne oznaczenie miesięcy – to dodatkowo ułatwi przestrzeganie czasu ich koniecznej wymiany, nawet jeśli dzbanek nie przefiltruje maksymalnej ilości wody w ciągu do 1,5 miesiąca, to i tak należy go wymienić z powodu rozkładu węgla aktywnego.

Dzbanek Aquaphor Ideal jest wykonany z bezpiecznego testowanego tworzywa sztucznego – nie reaguje z wodą i nie zmienia jej smaku. Tworzywo to należy myć delikatną gąbką, gdyż można łatwo je zarysować. Sam natomiast dzbanek może być nabyty w kilku wariantach kolorystycznych takich jak klasyczny biały, granatowy, czerwony lub czarny.

Dzbanek można przechowywać także w lodówce. Jego wymiary to 253 na 117 na 255 mm. Wkłady dołączone do dzbanka i te jakie można nabywać wykonane przez jego producenta, bardzo mocno oczyszczają wodę, szczególnie dzięki unikalnej technologi stosowania włókna Aqualen-2. Jest to włóknisty sorbent na bazie poliakrylonitrylu – włókno to w połączeniu z aktywnym węglem i dynamicznym utrwalaniem jonowym srebra (formie niezmywalnej) daje doskonałe efekty filtracyjne i antybakteryjne o wysokich standardach norm sanitarnohigienicznych.

Informacje na stronie producenta: Aquaphor Ideal

Filtr skutecznie oczyszcza z nadmiaru twardości wody (kamień i osad), rdzy, piesaku, szlamu, chloru, chloroformu i innych związków organicznych chloru, metali ciężkich, produktów ropopochodnych, fenoli, pestycydów i związków organicznych. Produkt ten posiada atest PZH i certyfikat LGA.

Dzbanek do filtrowania wody Aquaphor Ideal to bez wątpienia bardzo dobry produkt, jaki zasługuje na uwagę przy wyborze sprzętu tego typu do własnej kuchni. Jego jakość wykonania oraz skuteczność działania powinna zadowolić nawet wymagające osoby. Naszym zdaniem jest to produkt zdecydowanie godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych testów produktów na naszym serwisie.

8 komentarzy

 1. Mam dokładnie ten sam dzbanek u siebie w domu. Kupiłam go jakieś chyba 2 lata temu. Jak na razie działa on idealnie. Zaszło trochę kamienia ale i tak jest w stanie bardzo dobrym. Filtry faktycznie działają dobrze ponad miesiąc czasu. Dla mojej 4 osobowej rodziny sprawdza się on bardzo dobrze.

  Agata Rawska
 2. Dzięki za poruszenie tematu, za jakiś czas na pewno kupię coś nowego bo obecny z kalendarzykiem jest taki jak piszecie, okropne działanie. Cały czas się przestawia, na początku było dobrze a potem luz i już latają jak chcą wskaźniki. Muszę kupić coś nowego, na pewno ten wezmę pod lupę. nie miałam jeszcze mechanicznych tych wskaźników filtra.

  Milka
 3. Temat jak z nieba już któryś raz Wam się udało. Akurat jestem przed zakupem takiego AGD. Myślałem o bricie ale znowu te kwadratowe filtry mi nie pasują bo są za drogie w sklepach. Szukałem dokładnie czegoś na te okrągłe. W Kauflandzie są czasami za niecałe 7 zł. Dobry temat, dzięki.

  Sylwester Gawryl
 4. Dla samej ciekawości działania tych mechanicznych wskaźników pójdę do sklepu i kupię. Elektroniczne są beznadziejne to potwierdzam bo mam taki obecnie. Już tak zżółkły ten biały że kupie ten z ciekawości tylko w innym kolorze teraz. Od razu ostrzegam przed białymi z czasem od słońca czy innych rzeczy robi się plastik bardzo niefajny, lepsze są w innych kolorach. Wezmę sobie teraz czarny lub czerwony.

  Adamos
 5. Masakra, nie mogliście tego napisać kilka dni temu jak kupowałam czajnik. Bym wzięła taki a nie to co mam. Sprawdziłam ceny i wychodzą podobnie a ten wydaje mi się znacznie fajniejszy. Teraz nie wiem czy kupić drugi czy ten co mam odstawić czy jak. Szkoda że kilka dni temu nie było tego artykułu bym poczekała z zakupem :-(.

  Alinawasa89
 6. Zacny temat, dobrze przedstawione. Dzięki za testy i pomyślę nad tym.

  Sobiraj
 7. Jedyna wada dzbanka Ideal od Aquaphor to jest fakt, że zbiera się mocno kamień na klapce. Obecnie u mnie jest go bardzo trudno domyć od tego osadu. Jak by nie ten mały detal to było by wszystko super. Dzbanek am już ponad rok czasu i nadal działa choć nie wygląda już tak czysto przez osad z kamienia.

  Bed82a
 8. Ja tam preferuję jakieś dzbanki gdzie jest całość ze szkła niż plastiki. Zawsze lepsze i zdrowsze tego typy od typowego tworzywa sztucznego.

  Adela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.