Diodowa lampka rowerowa Power Beam – Opinia

power beamLampka rowerowa o nazwie Power Beam to obecnie jeden z bardziej popularnych typów oświetlenia do rowera. O tym że są często używane decyduje ich stosunkowo niska cena i moc świecenia. Lampka diodowa do rowerów Power Beam daje silne światło, składające się z 5 ultra jasnych diod o niskim poborze energii.

Przy średniej częstotliwości jazdy rowerem jedne baterie wystarczają na cały rok użytkowania. Lampka daje oświetlenie znaków na około 100 metrów oraz oświetlenie drogi około 5 metrów.

Jest ona mocowana na szybko łączki – mechanizm zatrzaskowy przypinany do kierownicy roweru z którego można łatwo wyjąć samą lampkę. Łączka jest przypinana na śrubkę – montaż nie wymaga posiadania kluczy, wszystko jest w mechanizmie.

Bardzo dużą wadą tego typu lampek rowerowych jest mocowanie do mechanizmu. Zazwyczaj opiera się one na jednym ząbku, który ma zatrzaskiwać lampkę, ząbek ten niestety przeważnie jest za krótki a rowek na niego za płytki. Wynikiem tego jest łatwe wylatywanie lampki podczas wybojów jazdy rowerem itp. Rozwiązaniem tego jest przyklejenie lampki na stałe lub zastosowanie gumek usztywniających.

Lampka działa na 4 baterie typu AAA, mechanizm otwierania i wymiany baterii jest prosty, przekręca się głownię lampki – to może być także kolejna wada. Podczas gdy dużo razy rozkręcamy lampkę, zatrzaski się wyrabiają i coraz słabiej trzymają uchwyt. Lampkę można ocenić pod względem mocy świecenia na ocenę dobą, natomiast pod względem jakości wykonania na ocenę złą. Wykonanie mocowań jest mało przemyślanym rozwiązaniem i wykonanym problemowo.

Lampki są w dość niskich cenach przez co często są wybierane. Ogólna ocena produktu to mizerny, z dużym minusem za wykonanie złączy. Polecamy wybranie innego produktu o większej mocy świecenia i innym systemie montażu. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Lampka ta ma bardzo częstą tendencje do wypadania, zaczep jest tak slaby że zawsze się niszczy. Raczej bym jej więc nie polecał z powodu na zaczep.

    Bike Cros

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.