Deska Gewo X-Force VC do tenisa stołowego – Opinia i Test

Deska Gewo X-Froce VCDeska do tenisa stołowego Gewo X-Force VC – to sprzęt, jaki po raz pierwszy zadebiutował w 2016 roku. Jest to deska kierowana dla osób ceniących sobie dużą kontrolę oraz prędkość – typ deski to klasa OFF. Projekt powstał dzięki dużemu sukcesowi poprzedników w tej linii produktów.

Powierzchnia sprzętu została lekko powiększona w granicach 1 do 2 mm względem standardowych rozmiarów – dzięki temu stały się łatwiejsze elementy gry do opanowania. Wymiary blatu rakietki wynoszą 157 mm na 150 mm.

Wymiary rączki to 100 mm (standardowa długość) oraz jej grubość 32 mm – na uwagę zasługuje grubość blatu jaka wynosi 4,7 mm. Ilość warstw deski wynosi 5 fornirów +2 przekładki karbonowe o łącznej masie całego sprzętu 85 gram.

W przekładkach znajduje się dodatkowa warstwa karbonowa jaka zdecydowania podnosi szybkość deski. Cały zestaw świetnie się sprawdza do bardzo szybkiej gry z nastawieniem na atak oraz dużej siły uderzeń. Gewo X-Force VC świetnie się spisuje w grze przy stole, gdzie liczą się błyskawiczne ataki oraz bloki a także w dalszych strefach dzięki dużej kontroli.

Producent określa deskę w parametrach szybkości na 101 – faktycznie podczas testu jest widoczna różnica w przełożeniu na jej zdolność do szybszego oddawania piłki. Kontrola jako czynnik umowny jest określana na około 84 punkty – jednakże to czynnik trudny do wyrażenia z racji na umiejętności gracza jak i rodzaj zastosowanych okładzin.

Kontrola jest bardzo zależna od czucia piłki na desce – w tym wypadku uczucie jest bardzo dobre i wyraziste podczas wszystkich zagrań – szczególnie ofensywnych. Deska dobrze przenosi uczucie każdej piłki do rączki, aby mieć pewność co do każdego uderzenia.

X-Force VC od Gewo może posiadać kilka rodzajów rączki – w zależności od własnych upodobań i wygody podczas gry. Znajdziemy tutaj typowy taliowany FL (wklęsły jaki rozszerza się na końcu – najczęściej wybierany przez zawodników) oraz chwyt anatomiczny (szczególnie dla osób z większymi dłoniami) a także prosty (bez żadnych zmian tali) i PEN.

Rakietka waży wspomniane 85 gram – nadaje się więc zarówno dla osób lubiących silny atak jak i grających stylami wszechstronnymi. Także osoby grające defensywnie znajdą w niej potrzebne czucie uderzeń po zastosowaniu odpowiednich okładzin.

Dzięki dwóm przekładką karbonowym zyskuje się większą sztywność rakietki, jaka przełoży się na szybkość. Także przekładki te są niezwykle lekkie przez co nie podnoszą znacznie ciężaru zestawu. Natomiast dzięki grubszemu środkowi z drewna uczucie piłki nadal pozostaje bardzo wysokie. Zewnętrzne warstwy są także wykonane z drewna z już nadaną lekką warstwą lakieru.

Rączka deski jest w kolorze przypominającym różowy lub jasno buraczkowy. Prezentuje się ona naprawdę dobrze – choć niekomicznie będzie odpowiadała wizualnie wszystkim mężczyzną z racji na kolorystykę. W rączce jakiej rękojeści są wykonane z drewna znajdują się dwa elementy marki – na froncie oraz tylnej części znaczki firmowe.

Gewo X-Force VC podczas gry doskonale przenosi rotację na piłkę – bardzo łatwo nią wykonać szybki atak topspinowy. Także jej konstrukcja jest na tyle trwała, że nie uszkodzi się łatwo podczas przypadkowego uderzenia o kanty stołu – jak w przypadku wielu innych rakietek o miększych powierzchniach.

Deska po odbiciu piłki od dowolnej części blatu ma w zasadzie identyczne zachowanie, co jest bardzo ważne dla wszystkich graczy.

Rakietkę nabywa się w oryginalnym kartonowym opakowaniu oraz foli zabezpieczającej.

Podsumowując deska do tenisa stołowego Gewo X-Force VC to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt o wysokich parametrach technicznych. Zapewnia bardzo dobrą kontrolę nad piłką oraz szybkość gry. Także świetnie przekłada się na nadawanie rotacji.

Jest to świetny sprzęt dla osób grających silny atak oraz po dopasowaniu odpowiednich okładzin dla wszystkich grających wszechstronnie. Zdecydowanie możemy polecić ten sprzęt. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

8 komentarzy

 1. Poczytałem opinie w sieci o niej jak radziliście i faktycznie ma prawie same dobre. Ogólnie wydaje mi się że Gewo jest dobra firma i robi dobre sprzęty. Miałem kilka i zawsze się sprawdzały w grze.

  Adam Kowar
 2. Jak by była trochę tańsza to bym kupiła z miejsca ale na raz to taki za wielki wydatek. Jak przyjdzie co doc czego może dostanę ją w prezencie. Dla mnie rączka wygląda bardzo przyjemnie.

  Iza Poznań
 3. Brakuje u mnie szybkości i tego same okładziny nie wyrównają. Szukam właśnie czegoś szybszego Jola Fast plus. Może akurat nie ten model bym spróbował bo trzonek nie jest dla mnie ale jak by był niebieski to jak najbardziej. Widziałem że są jeszcze inne modele tych desek z innymi kolorami.

  Wazylll
 4. Tylko właśnie ta cena, nie napisaliście bo nie jesteście sklepem ale sprawdziłem sobie. Ponad 500 zł za deskę to ponad dwa razy więcej niż moja obecna, dla mnie zdecydowanie za dużo. To sprzęt dla osób co grają już w dobrej lidze gdzie inwestycja w sprzęt ma znaczenie większe. Dla gry takiej jak ja była by za cenna. Obecnie mam Falkoma.

  Koszar Grześ
 5. Samemu stosuję szybkie deski do gry defensywnej. Deska jest szybka a okładziny to typowo obronne i takie zestawy się dobrze sprawdzają. Szczególnie ciekawy jest to zestaw do antytopspina lub okładziny mocno klejącej ale o małej prędkości. Dla mnie takie rozwiązania się nieźle sprawdzają prawie w każdych warunkach.

  Dani52
 6. Dzięki za kolejną fajną prezentację. Jeśli byś miał okazję też poruszyć coś na temat stołów było by super. Zawsze chętnie zobaczę wszystko o tenisie stołowym.

  PingPonger
 7. Super, fajnie jak by było więcej testów desek. Tym bardziej że każdy gracz wymienia ich dość dużo podczas doboru sprzętu dla siebie. Testy desek i okładzin oraz techniczne filmy jak najbardziej wszystkie zobaczę. Obecnie u mnie jest barakuda i rozena na Tibhar VS Unlimited.

  PingPonger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.