Deska Gewo Balsa Carbon 575 do tenisa stołowego – Opinia i Test

Deska Gewo 575 Balsa CarbonDeska Gewo Balsa Carbon 575 do tenisa stołowego to produkt przeznaczony dla zawodników ofensywnych jak i grających wszechstronnie. Deska znajduje się w klasie oznaczonej jako OFF- z dużą kontrolą podczas gry.

Jest to sprzęt, jaki sprawdza się w szybkich zagraniach oraz o mocnej rotacji – bardzo dobrze zachowuje się podczas krótkodystansowej wymiany blisko stołu jak i w drugiej strefie. Powierzchnia deski wybacza wiele błędów (Sweet Spot ) poprzez idealne czucie oraz jednakowe odbicie w każdym miejscu piłki.

Nawet przy silnym ataku, jaki nie został wykonany centralnie środkiem zestawu i tak piłka zachowa się w sposób kontrolowany.

Gewo Balsa Carbon 575 jest głównie przeznaczona dla graczy preferujących silną grę ofensywną lub wszechstronną. Rdzeń deski posiada grubość 5,75 mm jaki jest ułożony pionowo oraz wykonany z balsy. To znacznie wzmacnia uczucie piłki na rączce oraz poprawia tym samym kontrolę uderzenia.

Deska ta także idealnie się sprawdza podczas stawiania bloków aktywnych jak i pasywnych oraz silnych ataków top spinowych czy zbić – także radzi sobie z grą defensywną na plasowaniu piłki.

Zastosowana balsa jest stosunkowo miękka, przez co przenosi duże uczucie kontroli i odczuwania piłki – natomiast przekładki karbonowe 1K Carbon – wzmacnia jej prędkość oraz odczucie. Deska składa się z 5 warstw 3 drewniane z grubym balsowym rdzeniem oraz dwie karbonowe.

Waga całości to zaledwie 75 gram – wymiary blatu 156 cm na 153 cm. Grubość deski blatu wynosi 7,8 mm. Grubość rączki 35 mm oraz jej długość 100 mm – standard.

Rączki można nabyć w kilku wariantach – Taliowanym FL, anatomicznym dla osób z większymi dłońmi oraz ST czyli prosty.

Określenie parametrów przez producenta względem szybkości to 94 punkty – faktycznie jest ona szyba a mimo to zachowuje bardzo dużą kontrolę. Świetnie się komponuje z szybkimi okładzinami jak i tymi do gry wszechstronnej.

Kontrola porównawcza wynosi 90 punktów – jest faktycznie bardzo wysoka. Deskę wyczuwa się praktycznie natychmiast od rozpoczęcia gry, nie wymaga czasu na specjalne ogranie.

W razie potrzeby w linii produktów Gewo Balsa Carbon znajduje się także szybszy odpowiednik deski 775 lub wolniejszy 375 – razem z 575 tworzą linię 3 desek, jakie wypełniają zapotrzebowania na każdy styl gry od Defensywny poprzez grę wszechstronną do mocnej ofensywy.

Powierzchnia blatu została wstępnie zabezpieczona cienką warstwą lakieru. Na rączce widnieje wkomponowane gumowane logo oraz nazwa modelu rakietki. Rączka deski jest bardzo wygodna w uchwycie – testowana FL – o ładnym kolorze brązowym.

Mimo kilku uderzeń w krawędzie stołu nie widać uszkodzeń na sprzęcie a więc można przyjąć, że jest on trwały. Całe wyważenie jest naszym zdaniem bardzo dobre. Ogólnie produkt prezentuje się wizualnie bardzo dobrze a jeszcze lepiej sprawdza się podczas gry.

Podsumowując Gewo Balsa Carbon 575 jest to sprzęt o praktycznie wszechstronnych możliwościach gry. Zapewnia dużą szybkość oraz doskonałe czucie piłki – poprzez świetną kontrolę. Jest to zdecydowanie produkt godny polecenia, zarówno dla graczy ofensywnych jak i wszechstronnych.

To po prostu bardzo udany sprzęt do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

8 komentarzy

 1. Witam, posiadam gewo 575 od ponad roku i jestem z niej mega zadowolony. Bardzo dobrze wyczuwam ją w grze i praktycznie mogę nią zagrać wszystko bez najmniejszego problemu. Świetna do gry wszechstronnej.

  Filipek
 2. Zdecydowanie godna polecenia, dobrze się sprawuje i w ataku i obronie. Wcześniej miałem 375 i przerzuciłem się na szybszą 575 Balsa. Może z czasem przejdę na ten model 775 gdy i ten będzie już wymagał przyspieszenia. Zdecydowanie i tak polecam bo doskonale się nią gra.

  Andrzejewski
 3. Obecnie gram inną deską ale tą bardzo dobrze wspominam. Na pewno jest jedną z najlepszych jakie miałem. Świetne czucie piłki i możliwości. Także waga 75 gram jest bardzo dobrą propozycją dla osób jakie potrzebują dokładnego uczucia na desce podczas każdego zagrania.

  Filim Mazór
 4. Dzięki za temat, na pewno się jej przyjrzę po tych dobrych słowach. Od dawna noszę się z zamiarem kupienia nowej deski do gry ofensywnej. Z racji na gigantyczną ofertę różnych produktów na rynku trudno było się na coś zdecydować. Myślę że ten temat mnie przekonał aby spróbować ten model.

  Ostrów Adam
 5. Balsa to całkiem fajne rozwiązanie. Z chęcią ją kupię sobie na próbę po tych dobrych opiniach. Moim motylkiem gra mi się dobrze ale może akurat będzie jeszcze lepiej. Postaram się w tygodniu ją dla siebie kupić i zbadać jak działa.

  TT-miD
 6. No w końcu testy desek do tenisa, czekałem na to od dawna. Na pewno zwrócę na nią uwagę podczas kupna nowego sprzętu. Bardzo mi się podoba z opisu ta deska, na pewno ją wcześniej czy później wypróbuje – myślę że w ciągu miesiąca ją kupię. Dzięki za opracowanie tematu.

  Kliwer52
 7. Dziękuję za przetestowanie deski. Ta gewo 575 wydaje się faktycznie bardzo fajna. Obecnie mam Mc1 jola to myślę że przesiadka na gewo była by prosta. Chyba tak zrobię.

  MARCINS56
 8. Jedna z najlepszych desek do obrony jak i stawiania bloków. Bardzo mi się sprawdza i to zdecydowanie jestem zgodny w opisem że warto mieć. Na pewno każdy będzie z niej zadowolony jak gra wszechstronnie, ja pozytywnie byłem zaskoczony że sprawdza się tak dobrze.

  Tenisowy Mat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.