Darmowy program graficzny Gimp – Opinia

gimpDarmowy program graficzny – Gimp. Jest to jeden z najbardziej popularnych programów do grafiki, nawet w porównaniu z innymi programami płatnymi. Wśród darmowych programów do grafiki jest on zdecydowanie najlepszy.

Program Gimp da się dostosować do każdej wersji językowej, program jest praktycznie przejrzysty w obsłudze dla osób które mają odrobinę doświadczenia w programach graficznych i znają pojęcia z dziedziny grafiki.

Gimp jest ładnie przygotowany z strony możliwości dla twórcy grafiki oraz z strony wyglądu interfejsu. Jest to bardzo zaawansowany program o ogromnych możliwościach twórczych i edytorskich. Obsługuje wszystkie formaty plików graficznych i może grafikę eksportować do każdego z tych rodzajów.

Standardowo obsługuje warstwy. Bardzo liczne opcje zapewniają nam nieograniczone możliwości. Dla osób które tyko przelotem korzystają z programu jest wybór mnóstwa dekoracji i wizualizacji.

Program graficzny Gimp jest popularny nie tylko dlatego że jest darmową wersją, także dlatego że jest po prostu świetnym programem graficznym. Można w nim stworzyć wspaniałą grafikę, barierą jest tylko wyobraźnia i poznanie się na możliwościach Gimpa.

Plusy Gimpa: Darmowy, prosty w obsłudze, ogromne możliwości edytorskie, bardzo liczne opcje, każda wersja językowa, Tysiące dodatków graficznych. Minusy – brak. Praktycznie program sam w sobie nie ma słabych stron. Można tylko dodać że miłe by było większe wsparcie dla grafiki w formacie gif i jej tworzenia. Polecamy wszystkim ten program graficzny. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Mogę powiedzieć tylko jedno ale bardzo wymowne że GIMP jest na pewno najlepszym programem graficznym z tych darmowych. Sam używam go od wielu lat i jestem z niego bardzo zadowolony.

    Pixelik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.