Czy można uprawiać stosunek podczas okresu

stosunek a okresUprawianie miłości może być niemożliwe z powodu okresu u kobiety. Okres to nie tylko dni w których kobieta jest bardziej rozkojarzona ale także bardziej nadpobudliwa. Co więcej okres ma więcej przeciwwskazań do uprawiania tego aktu niż tylko zazwyczaj brak chęci partnerki.

Miłości fizycznej podczas okresu – z reguły nie powinno się uprawiać. Powodem tego jest zarówno to iż kobieta gdy ma okres z reguły nie ma chęci na kochanie się. Także kolejnym powodem jest fakt że okres sprawia zazwyczaj ból dziewczynie i czuje się ona mocno niekomfortowo podczas tych dni.

Okres nie jest długim cyklem i trwa zazwyczaj około 3 dni – 7 dni – czasami mniej a czasami kilka dni więcej. Okres powtarza się zazwyczaj schematycznie i jest przechodzony przez kobietę co miesiąc.

Akt seksualny podczas okresu mógłby sprawiać dziewczynie nie tylko duże zakłopotanie, brak satysfakcji z stosunku jak i często nawet sam ból. Okres przechodzą kobiety płodne w których odnawia się zdolność do zapłodnienia jajeczek w macicy. Do stosunku podczas okresu nie powinno się nigdy zmuszać kobiety ani taż ich nie namawiać. Jest to dla kobiet trudny okres i mało przyjemny. Dlatego trzeba to uszanować.

Kobiety podczas okresu bywają w złych nastrojach, często kłótliwe i znacznie bardziej rozdrażnione. Dlatego jest większe ryzyko podczas okresu że kobieta może być nieprzyjemna dla mężczyzny i bardziej podatna na nastroje do kłótni.

Warto wtedy zadbać o kobietę aby na niczym jej nie zbywało, gdyż okres u kobiet jest czasem nie tylko mało przyjemny a i często wiążącym się z bólem brzucha lub innych miejsc na ciele. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.