Ćwiczenia odchudzające cardio – spalanie tkanki tłuszczowej

Trening odchudzanieĆwiczenia cardio czyli te kierowane szczególnie na spalanie tkanki tłuszczowej, to jedne z najbardziej skutecznych metod odchudzania organizmu. Treningi tego typu z powodzeniem można nazwać odchudzającymi z tego powodu, że bardzo mocno przyspieszają przemianę materii i ogólny cykl całego organizmu.

Ćwiczenia tego typu bywają mocno intensywne pod względem tempa ale nie faktycznego obciążenia siłowego, z reguły nie polegają one na długotrwałym wysiłku tylko na rozbudzeniu pracy całego ciała i jego mięśni. Chodzi tutaj szczególnie o przyspieszenie pracy organizmu. Uzyskujemy to po przez pobudzenie pracy jego wszystkich elementów w naprzemiennych ćwiczeniach wykonywanych w określonych odstępach czasu.

Ćwiczenia odchudzające muszą być oczywiście poparte nie tylko samą aktywnością fizyczną ale i dobrą dietą. Należy zawsze pamiętać, że tylko połączenie diety czyli dobrego modelu odżywiania się, jaki zapewni mniejszą ilość energetyczną niż zapotrzebowanie dzienne skutkuje łatwym i szybkim zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Także ruch fizyczny powinien być cykliczny i regularny a nie wykonywany nadmiernie i rzadko lub często ale zbyt mało pobudzający metabolizm.

Realnym i faktycznie prostym w uzyskaniu założeniem jest fakt, że można schudnąć bardzo szybko o ile jest się konsekwentnym – chodzi tutaj o trzymanie się diety (dieta nie oznacza rezygnacji z lubianych potraw tylko dobór jej potencjału energetycznego i odpowiednie łączenie dań) oraz regularna aktywność ruchowa. Dbając o te dwa elementy jest zagwarantowane, że bardzo szybko pozbędzie się nadwagi a figura i ogólna sylwetka się znacznie poprawi wizualnie.


Bardzo dobrym pomysłem przy rozpoczęciu ćwiczeń jest obejrzenie kilka materiałów filmowych z propozycjami do ich przeprowadzenia. Na początku warto ćwiczyć razem z nagraniem filmowym. Z czasem gdy samemu się nauczy kolejności ćwiczeń oraz ich układów można wykonywać je samodzielnie – najlepiej na dworze z dala od spalin i gwaru ulicy.

Warto także wspomnieć że są liczne aplikacje do wykonywania ćwiczeń odchudzających oraz cardio na spalenie tkanki tłuszczowej. Aplikacje te z reguły są darmowe i można je pobrać na telefony.

Dzięki aplikacjom zawsze mamy stoper ćwiczeń, ich konkretne propozycje oraz harmonogramy do wykonania. Są to bez wątpienia rozwiązanie jakie warto stosować, gdyż w obecnych czasach znacznie ułatwiają zaplanowanie wykonywania ćwiczeń. Nie pozostaje nic innego jak rozpoczęcie ćwiczeń i gubienie zbędnych kilogramów, powodzenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

5 komentarzy

 1. Oj muszę powiedzieć że te ćwiczenia dają niezły wycisk, faktycznie bardzo widzę że jest przyspieszona moja przemiana materii. Znacznie szybciej spalam to co zjadam niż poprzednio i tracę powoli ale sukcesywnie na wadze. Dziękuję za te pomocne materiały bo niesamowicie mi się przydają.

  Kinga
 2. Ciekawy jestem czy to jest to samo co ćwiczenia kardio na siłowni. Tam na urządzeniach można wybrać że chce się ćwiczyć kardio i sama maszyna ustawia jakiś tryb pracy. Czasami stosuję akie tryby na bieżni, rowerze oraz wiosłach. Chyba też można ustawić to w aplikacjach na smartfona aby wybijało to odpowiednie tempo.

  Aktywater
 3. Tutaj warto dodać że do spalenia tkanki tłuszczowej też jest przydatna jakaś dobra dieta- dobra to nie znaczy odmawianie sobie pokarmu ale nie przejadanie się i wybieranie mniej kalorycznego. Wiele osób chce schudnąć tylko dzięki suplementom (jakie nie działają) lub ćwiczeniom lub dietą – a tutaj zawsze trzeba łączyć ćwiczenia fizyczne oraz dietę razem. Jak ktoś podjedzie do tego ambitnie czy z dużym zapałem to schudnie i to całkiem sporo już po miesiącu czasu.

  Wiking
 4. Koniecznie muszę zacząć ćwiczyć aby spalić nadmiar tkanki u siebie. Niestety obecnie mam trochę za wiele boczków i tłuszczu. Muszę wprowadzić dietę i jakieś dobre rodzaje aktywności fizycznej. Na pewno zmotywuje mnie ten temat do pracy nad sobą, dzięki.

  Agatek
 5. Rozpocząłem ćwiczyć ostro na siłowni same kardio i tak samo na siłowni plenerowej a efekty tego są bardzo dobre. Już po miesiącu mniej o 3 kg a nie wody ale faktycznie masy tłuszczowej. Po następnych 3 miesiącach spaliłem około 10 kilogramów – i powiem to jeszcze raz nie wody jaka jest na początku ale faktycznej tkanki tłuszczowej.

  StrongerBrat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.