Co zrobić na przekrwione i zaczerwienione oczy

przekrwione oczyOczy bardzo często mogą się przekrwić od rożnych czynników. Mocno przekrwione oczy, czy też tylko zaczerwienione wyglądają mało estetycznie i często mogą sprawiać ból podczas obracania okiem. Przekrwione oczy łatwo leczyć i można szybko pozbyć się takiego stanu.

Przekrwione oczy – oczy w takim stanie przypominają mocne zaczerwienienia. Chodzi o to że żyłki oczne czyli naczynia w oku się przekrwiły na czerwono z jakiegoś powodu. Powodami najczęściej jest zmęczenie oczu, zaprószenie lub nadwyrężenie, patrzenie się w białe pola jak i ogólne zapalenie oczu. Walka z przekrwionymi oczami jest prosta i nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów.

Aby pozbyć się przekrwionych oczu należy na początku dać im wypocząć. Oczy muszą odpoczywać w spokojnym oświetleniu bez agresywnej intonacji jak i najlepiej w przyciemnionym miejscu. Co więcej znacznie na zmniejszenie przekrwienia oczu wpływa dobry sen. W śnie chodzi przede wszystkim o odpoczęcie oczu aby ich ukrwienie się unormowało a same oczy straciły czerwone zabarwienie naczynek.

Innym rozwiązaniem na przekrwione oczy jest przykładanie do nich torebek po zaparzonej herbacie lub jeszcze lepiej po rumianku. Torebki powinny być letnie a nie całkiem zimne lub gorące. Obydwie działają kojąco i znaczenie przyspieszają proces powrotu prawidłowego wyglądu oczu.

W przypadku przekrwionych oczu można także stosować specjalne krople do zakrapiania. Krople znacznie poprawiają pracę oczu oraz także przyspieszają ich regenerację.

Przekrwione oczy nie są wielką dolegliwością i samo zaczerwienienie powinno ustąpić szybko. W przypadku gdy się to przedłuża warto udać się do dobrego lekarza. O przekrwionych i zaczerwienionych oczach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

3 komentarze

  1. ja bardzo dlugo siedze przed komputerem to od to od tego? jak tak co mam zrobic

    kamil gryla
  2. Na oczy zmęczone pracą przy komputerze świetnie pomagają takie niebieskie krople starazolin. Można je stosować z soczewkami. Dobrze nawilżają oczy i zmęczenie i podrażnienia szybko znikają.

    varnata
  3. też stosuję krople Starazolin, są idealne jeżeli chodzi o pomoc w walce z swędzeniem i pieczeniem oczu

    monika78

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.