Baton Pawełek o smaku advocat – Opinia

Baton Pawełek opinia i testPawełek o smaku advocat to baton produkowany przez firmę Wedel. Przykładowe opakowanie mieści w sobie 45 gram produktu. Smakowy wypada on ogólnie bardzo dobrze a zarazem dość mocno słodko.

Cenowo wychodzi on na podobnym poziomie co konkrecja w podobnych wagowo opakowaniach. Jest to batonik z nadzieniem o smaku advocata w czekoladzie deserowej.

Skład batona Pawełek Wedla: czekolada deserowa 50% (cukier, miazga kakaowa, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz kakaowy, tłuszcz mleczny, emulgatory w postaci lecytyny sojowej i E476 – czyli karmel amoniakalno siarczynowy – trochę kontrowersyjny składnik, sól oraz nie określone aromaty), cukier mleko zagęszczone słodzone, tłuszcz roślinny częściowo utwardzony, syrop glukozowy, spirytus 2,4%, serwatka w proszku, mleko odtłuszczone w proszku, tłuszcz mleczny, aromaty ponownie nie napisane jaki, enzym inwertaza, emulgator czyli lecytyna sojowa, laktoza, barwnik w postaci kurkuminy. Jak widać wiele cukru i substancji tego typu.

Ogólnie po składzie widać że mus być bardzo słodki bo ma nie tylko jeden dodatek słodzący a aż 3. Według składu Baton Pawełek wychodzi stosunkowo przeciętnie – na pewno byśmy go nie określili jako baton najwyższej jakości.

Wartość odżywcza w 100 gramach to energia 464 kcal, białko 4,3 g, węglowodany 58,9 g w tym cukier 54,6 g, tłuszcz 21 g w tym kwasy nasycone 12,6 g, sód 0,02 g, błonnik 4,4 g. Jak widać jest tam całe morze cukrów. Jest to ich przesadna ilość, tak samo za wiele naszym zdaniem kwasów nasyconych.

Naszym zdaniem jest to ciekawy baton ale nie wyróżnia się niczym szczególnie dobrym w składzie. Smakowo na pewno jest dość oryginalny. Warto wspomnieć że jego skład mógłby zostać poprawiony przez producenta, aby był bardziej przyzwoity dla osób dbających o zdrowie – poziom cukru jest przesadnie wysoki jak dla nas. Warto o nim wyrobić sobie własne zdanie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

6 komentarzy

 1. Kiedyś nawet lubiłam takie batoniki, super w smaku wypadał choć jak potem zobaczyłam cukier i stał się naprawdę przesadnie słodki to zrezygnowałam z wybierania tej opcji. Niestety to niemal sam cukier w składzie a mi to bardzo nie odpowiada.

  Ineska
 2. Swoją drogą zastanawiam się czy jak ma w sobie tą trochę trunku to czy jak by zjadło się ich by bardzo wiele by się upiło. Pewnie prędzej by wysiadło serducho od cukru niż głowa od procentów. Słyszałem nieraz ze ktoś nadźgał się cukierkami z rumem ale też i w to trudno uwierzyć. Raczej mi się wydaje to nierealne. A co do batona to dla mnie jest taki sobie.

  Słodkości smak
 3. Jak dla mnie ten baton to sam cukier i tylko cukier. Nie jest dla mnie warty ceny anie wybierania go na tle konkurencji. Zdecydowanie produkty marsa są lepszej jakości po składzie. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

  Słodyczomaniak
 4. Moja kobieta je uwielbiała swojego czasu, bardzo często Pawełka batonik oraz Danusię sobie kupowała do pracy. Od czasu gdy zapoznałem się z ich składami to odradziłem jej i już ich nie kupuje więcej. Nie ma co wydawać gotówki na takie słodycze w tym batony jakie mają mało przyjemny skład. Od jakiegoś czasu staramy się sami robić zdrowe słodycze lub na pewno lepsze samodzielnie.

  Rafał Kotarska
 5. Wydaje mi się że dawniej gdy była to nowość to robili go lepszym a później jak zyskał trochę popularności to się pogorszył w smaku, stał się przesadnie słodki oraz ten chyba 476 ma jaki unikam bo to syf. Od jakiś paru lat już go nigdy nie kupiłem bo czuję się zawiedziony jego pogorszeniem jakości, wybieram inne lepsze produkty.

  Krzy-mati
 6. rewelacja <3 jak z adwokatem to musi być słodko!

  Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.