Baton Kit Kat – Opinia

baton kit katBaton Kit Kat jest produkowany przez znaną firmę Nestle. W składzie nie ma kontrowersyjnych elementów, co na pewno cieszy.

Przykładowe opakowanie mieści w sobie 40 gram produktu. Baton ten jest mocno słodki ale można z powodzeniem określić go jako smaczny – posiada w sobie dość dużo grubej czekolady. Cenowo wychodzi niestety dość drogo.

Skład batonu Kit Kat od Nestle: cukier mąka pszenna, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, miazga kakaowa, tłuszcz roślinny, preparat serwatkowy w proszku, tłuszcz mleczny, emulgator lecytyna słonecznikowa, nie określone aromat, sól, substancja spulchniająca wodorowęglan sodu. Paluszek waflowy 31,5 % w mlecznej czekoladzie 68,5 % – masa kakaowa w czekoladzie mlecznej minimum 28%.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu Kit Kat: energia 533 kcal, białko 5,2 g, węglowodany 61,5 % oraz tłuszcz 29,2 g. Niestety producent nie określił ile stanowią cukry oraz tłuszcze nasycone, co jest bardzo interesujące.

Ogólnie Kit Ket jest ciekawym batonem, nie ma w sobie składników jakie mogą budzić kontrowersje w takich dawkach. Należy jednak pamiętać, że jest on mocno kaloryczny i tuczący – przez co należy raczej go spożywać z dużym umiarem. Na pewno wielu osobom będzie on dobrze smakował, mimo bardzo mocnej słodyczy jaką wyczuwa się w jego konsumpcji.

Warto wypróbować ten baton samemu i ocenić czy warto go nabywać. Naszym zdaniem jest on dopuszczalny, ale warto podkreślić aby spożywać go z umiarem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Bardzo dawno go nie jadłam ale dawniej był częstym gościem. Smakował bardzo dobrze i ta gruba czekolada to było coś super. Teraz staram się unikać takich słodyczy bo wiadomo ze to nie jest za zdrowe a bardzo łatwo na tym przytyć. Dobrze podsumowany temat.

    Gosia Karska
  2. Ta czekolada w nim to bajka że taka gruba, sam baton w smaku taki sobie. oczywiście jak zwykle trochę za słodki ale i tak jest moim zdaniem dość dobry i ogólnie warty spróbowania. Ciekawe ile % tam jest tego cukru bo producent tego bezpośrednio nie podał a pewnie z 50%.

    Birka

Możliwość komentowania jest wyłączona.