Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Onyx – Opinia i Test

Aquaphor Onyx DzbanekDzbanek do filtrowania wody Aquaphor Onyx, to nowoczesne urządzenie pomagające oczyścić wodę kranową, tak aby była znacznie lepsza i czystsza do spożycia.

Jak wiadomo woda biegnąca w wodociągach nigdy nie będzie wysokiej jakości, z powodu wyłapywania zanieczyszczeń zarówno od rur jak i innych miejsc podczas przepływu.

Opisywany dzbanek pozwoli oczyścić wodę ze wszelkich szkodliwych elementów oraz dodatkowo dzięki specjalnym filtrom wzbogaci ją o korzystne elementy magnezu.

Dzbanek Aquaphor Onyx posiada aż 4,2 litra pojemności – jest to duża ilość, jaka zapewni nawet całej sporej rodzinie odpowiednią ilość przefiltrowanej wody do rożnych celów. Możliwość nalania tak dużej ilości wody, skutkuje dużą oszczędnością czasu po przez brak konieczności stałego jej dolewania.

Dzbanek nie posiada na sobie widocznych oznaczeń typu zastosowanego tworzywa jego korpusu. Nie wiadomo jaki to jest rodzaj tworzywa i oznaczenie rodzaju materiału. Nie ma także informacji o atestach na kartonie, ulotce 3 i na dzbanku – to jest duża wada produktu po przez brak takich informacji.

Pojemność wody przefiltrowanej wynosi 2 litry według producenta oraz realne 3,4 l w dzbanku – na dzbanku nie ma zaznaczonej podziałki do jakiego miejsca jest to ilość wody. Mechaniczny wskaźnik zużycia filtra ma przedział od 0% do 100% sprawności – cały jego cykl trwa około 109 otworzeń wieka dzbanka do nalania wody.

Tutaj rodzi się mała problematyka dla skrupulatnych osób, gdyż filtr dzbanka jest przeznaczony do około 200 litrów wody – czyli wskaźniki aby dobrze pokazywały zużycie filtra, należało by nalewać wody za każdym otwarciem klapy około 1,83 l. To jest mały detal ale może mieć dla kogoś znaczenie.

Filtr jaki stosowany jest w dzbanku powinien wystarczyć na około dwa miesiące korzystania z urządzenia. Potem należy wymienić go na nowy – filtr jak było wspomniane wcześniej – przefiltruje z powodzeniem około 200 litrów wody. Czas filtracji wynosi około 3-10 minut – jest to uzależnione od stanu zużycia filtra, twardości wody oraz oczywiście ilości wody jaka zostanie poddana filtracji w danym czasie.

Najlepszym rozwiązaniem jest nalewanie pełnych cykli do dzbanka, aby wskaźnik zużycia filtra pokazywał najbardziej zbliżoną wartości – czyli wlewki po około 1,83 litra wody do pełnego zużycia filtru na wskaźniku lub nalewanie dzbanka do pełna czyli całe 4,2 litra do maksymalnie 50-55% wskaźnika zużycia filtra – jako wskaźnik do jego koniecznej wymiany.

Wskaźnik zużycia wkładu filtracyjnego jest mechaniczny – jest to najlepszy typ rozwiązania. Wskaźniki cyfrowe czy kalendarzowe nie pokazują faktycznego stanu ilości przefiltrowanej wody a tylko czas działania filtru. W przypadku wskaźników mechanicznych zawsze odnoszą się one do ilości wody przefiltrowanej o ile zachowuje się cykle napełniania (liczą ilość rozchylenia czy otwarcia klapy). Jest to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań tego typu.

Dzbanek Aquaphor Onyx bez wątpienia wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Jest on dostępny w kilku wariantach kolorystycznych: biały – klasyczny i elegancki, granatowy – dobrze komponujący się z wodą, bordowy (fioletowy), różowy, czerwony i czarny.

System nalewania wody znajduje się w otwieranej mechanicznie pokrywie typu flip-flop. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki niemu nie zbiera się kamień wodny na elementach wpustu wody. Pokrywa dzbanka Onyx unosi się do góry i jednocześnie zlicza ilości otwarcia wieka, jakie przekładają się na mechaniczny wskaźnik zużycia filtru wody.

Otwierana pokrywa oraz jej otoczka ustawiona w pozycji frontalnej przypomina z wyglądu odrobinę deskę stosowaną w toaletach – może to zbudzić uśmiech – ale i być źródłem ciekawych anegdot towarzyskich.

Rączka dzbanka jest bardzo poręczna i wygodna – dobrze dopasowuje się do dłoni. Dzbanek Aquaphor Onyx jest kształtu kulistego o dobrze spasowanych elementach. Co do wyglądu prezentuje się on naprawdę bardzo dobrze i elegancko.

Do dzbanka załączone są filtry B100-25 Maxfor z kładem B25Mg – wkład ten zarówno zapobiega osadzaniu się kamienia oraz oczyszcza wodę ze substancji szkodliwych a także wzbogaca wodę o magnez.

Wkład filtrujący zwiera włókna Aqualen – to dzięki nim skutecznie usuwa jony metali ciężkich oraz chlor, fenol, pestycydy, żelazo, kamień wodny, osady, elementy rdzy, piasku, szlam, związki organiczne, produkty ropopochodne a także nieprzyjemny smak i zapach wody w znacznie skuteczniejszy sposób względem tradycyjnych filtrów.

Informacje na stronie producenta: Aquaphor Onyx

Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor Onyx to bez wątpienia bardzo dobre urządzenie wyposażenia domu. Jego ogólny bardzo estetyczny wygląd oraz duża pojemność zapewniają duży komfort użytkowania. Dzbanek sprawdza się idealnie w kuchni nawet dla sporej rodziny. Zdecydowanie jest to produkt godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

13 komentarzy

 1. Taki to i mi by się przydał, super że ma dużą pojemność. U mnie 2 litry to co chwila trzeba coś dolewać. Właśnie już z doświadczenia mówię – im większe tym lepsze. Tym bardziej że osoba dorosła powinna pić wody około 2 litry dzień x ilość osób i już wychodzi zapotrzebowanie minimalne na czysta wodę.

  Alicja82
 2. Bardzo ładny dzbanek. Super że też wzbogaci wodę o magnez. Sama kupuję tabletki rozpuszczające magnezowe aby wzmocnić odporność i witalność. Ale tak sobie zobaczyłam w internecie na dzbanek i na stronie producenta jest widoczny biały – to jak jest z tymi kolorami? Jest dostępny też czerwony?

  Kinga Rawska
  1. Co do kolorów na stronie producenta jest widoczny biały. Natomiast na kartonie jest widocznych kilka kolorów z czego zaznaczony jest ptaszkiem kolor. Trudno nam odpowiedzieć co do kolorów gdyż wymieniliśmy te jakie widać na kartonie. Najlepiej napisać do producenta pytanie.

   Open YouWeb
 3. Jak by ten dzbanek był dostępny na te filtry okrągłe uniwersalne bym brał od razu. One mają mniej możliwości oczyszczenia wody ale za to są tańsze. A może jest taki model na te okrągłe do wyboru?

  Glabar
  1. Raczej na razie nie ma takich dostępnych. Ale można napisać takie zapotrzebowanie do producenta. Może wtedy w przyszłości je wprowadzi.

   Open YouWeb
 4. Wow, coraz lepsze te dzbanki prezentujecie. Też jestem zdania że większy będzie lepszy niż te tradycyjne. Samemu muszę napełniać dzbanek w domu dwa czy trzy razy tylko na dwie osoby. Zaleta też oczywiście jeśli nie zbiera się kamień na pokrywie.

  Adamek
 5. Podobają mi się takie praktyczne AGD. U mnie jest co prawda wskaźnik zużycia taki na baterie ale nie czuję że działa źle. Bo i tak z niego nie korzystam. Zawsze robię tak że korzystam z dzbanka do czasu aż zacznie się zbierać osad w herbacie lub kamień w czajniku. Wtedy jest już pora na wymianę filtra wody.

  Joanna Komes
 6. Dobra ostatnio widziałem test innego teraz tego. W końcu muszę jakiś kupić. Tym bardziej że faktycznie ta woda z rury raczej nie jest za dobra – jak braknie wody na jakiś czas to potem z nich zawsze leci żółta czy rdzawa – to znaczy, że te rury nie są za zdrowe. Jak zobaczę w sklepie to kupię, ewentualnie przez neta.

  Kamilek
 7. To naprawdę dobre dzbanki. Mają praktycznie wszystkie możliwe atesty jakie można mieć na tego rodzaju produkty.Ostatnio nawet pojawiła się pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka, a to już naprawdę coś. Biegnę do Biedronki, bo tam są teraz w dziko niskiej cenie , i to magnezowe! Niecałe 25 zł za bardzo porządne urządzenie!

  Gosia33
  1. A gdzie Ty Gosia widziałaś te atesty – szukałem informacji i nigdzie ich nie widać. To gdzie Ty ja znalazłaś? Gdzie je szukać aby zobaczył je tak samo jak i Ty? Lepsze dzbanki chyba Dafi tam szklany korpus a nie plastik w jakim jest woda i w dodatku nie ma oznaczeń na tworzywie.

   AdamAx
  2. Gosia, także jesteśmy ciekawy tych certyfikatów. Gdzie je znalazłaś, podaj do nich linka do konkretnie tego modelu oraz gdzie widzisz na tworzywie loga jego zgodności z normami?

   Open YouWeb
 8. To świetny dzbanek. Sama korzystam z Aquaphora dobre 5 lat. Wymieniłabym chętnie na nowy, bo już nosi ślady użytkowania po tylu latach. Ostatnio mozna je czasem dostać w Biedronce i to w super cenach. Teraz akurat jest fajny kobiecy w promocji, więc chyba sobie sprawię.

  Madzia
  1. Kup sobie Dafi jaki ma szklany korpus i nie będziesz musiała go już nigdy wymieniać. Także to jest korpus kwarcowy a nie niewiadomego pochodzenia tworzywo jakie nie wiadomo czy nie jest szkodliwe.

   Na stronie Aquaphor pisze że certyfikaty są tylko do filtrów – więc tworzywo dzbanka może być bez certyfikatów i byle jakie. Strona producenta – technologie zakładka.

   Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.