Alarm na kod szyfru Secure Pro Keypad Alarm System – Opinia

alarmAlarm na kod szyfru z klawiaturą oraz syreną alarmową Secure Pro Keypad Alarm System to ciekawy system zabezpieczenia. Można go stosować zarówno na drzwiach wejściowych jak i oknach. Alarm na szyfr posiada 3 rodzaje trybu pracy. Pierwszym z nich jest cichy pojedynczy sygnał dźwiękowy informujący o otworzeniu drzwi.

Drugim trybem pracy jest wałczenie alarmu natychmiastowo po otworzeniu drzwi. Ostatni tryb polega na wałczeniu syreny alarmowej po odczekaniu około 10 sekund – podczas odliczania słychać zegar do włączenia alarmu, jest to czas na wprowadzenie kodu wyłączającego alarm.

Alarm posiada w sobie także dodatkowy przycisk Panic – służy on do natychmiastowego włączenia syreny alarmowej w przypadku zagrożenia. Szyfr w alarmie może mieć od 12 znaków. Alarm posiada diodę sygnalizacyjną pracę alarmu i jego gotowości. Klawiatura alarmu jest pokryta ogumieniem – podczas wpisywania kodu słychać dźwięk klawiszy. Alarm na klawiaturze posiada 12 klawiszy. 10 z cyframi oraz klawisze funkcyjne czyli */Code i #/On/Off.

Alarm ma wbudowaną 110 decybelową syrenę alarmową – jest na tyle głośna że z pewnością powinna spełnić swoje zadanie. Co więcej jest on zasilany 3 bateriami typu AA (paluszek). Alarm działa na zasadzie magnetycznego sensora – przerwanie wiązki magnetycznej wywołuje alarm. Posiada on trochę krótki kabelek z sensorem liczący około 30 cm. Obydwa sensory można przyczepić zarówno na śrubki lub na klejące uchwyty. Alarm działa na prostej zasadzie.

Aby zmienić w nim szyfr wystarczy wpisać szyfr startowy 0000 a następnie wcisnąć gwiazdkę * (code) – w następnym kroku należy wpisać własny szyfr do 12 znaków maksymalnie i ponownie nacisnąć * (code). Szyfr zostaje zmieniony . Wadą jest fakt że po wyjęciu lub rozładowani baterii alarm zapomina własny szyfr, po włożeniu nowych baterii będzie zawsze ustawiany startowy 0000. Sama skrzynka alarmu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Alarm można powiesić na wkrętach.

Prawdą jest że jest to dość przeciętne zabezpieczenie – włamywacz może w łatwy sposób zerwać skrzynkę i ją rozbić. Jest to łatwe w wykonaniu. Alarm powinien być raczej uzupełnieniem zabezpieczenia lub stosowany jako droga informacyjna o otwarciu drzwi a nie jako mocne zabezpieczenie. Należy pamiętać że jest to tani alarm przez co znacznie mniej funkcjonalny. Lepsze alarmy to stacje wysyłające powiadomienia sms o włamaniu i o znacznie mocniejszej konstrukcji oraz możliwości sztywniejszego zamontowania.

Alarm na kod szyfru z klawiaturą oraz syreną alarmową Secure Pro Keypad Alarm System polecamy więc jako dodatkowe zabezpieczenie lub system informacyjny a nie jako jedyne lub główne zabezpieczenie, szczególnie pomieszczeń w miejscu gdzie nikt nie zareaguje szybko na syrenę alarmową – bo tą można dość szybko unieszkodliwić. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Ten sprzęt to faktycznie straszna lipa. Bardzo łatwo go rozbroić i nie jest wydajny. Każdy co na niego wpadnie rozwali go zanim zacznie on trąbić alarm. Moim zdaniem szkoda na to gotówki bo to jest bardziej zabawka dla dzieci niż faktyczne zabezpieczenie. No chyba że jest gdzieś wysoko i zabezpieczymy go przed uszkodzeniem jakąś kratką czy osłoną pancerną.

    Alicja Kolasz

Możliwość komentowania jest wyłączona.