Alarm na kod szyfru Secure Pro Keypad Alarm System – Opinia

alarmAlarm na kod szyfru z klawiaturą oraz syreną alarmową Secure Pro Keypad Alarm System to ciekawy system zabezpieczenia. Można go stosować zarówno na drzwiach wejściowych jak i oknach. Alarm na szyfr posiada 3 rodzaje trybu pracy. Pierwszym z nich jest cichy pojedynczy sygnał dźwiękowy informujący o otworzeniu drzwi.

Drugim trybem pracy jest wałczenie alarmu natychmiastowo po otworzeniu drzwi. Ostatni tryb polega na wałczeniu syreny alarmowej po odczekaniu około 10 sekund – podczas odliczania słychać zegar do włączenia alarmu, jest to czas na wprowadzenie kodu wyłączającego alarm.

Alarm posiada w sobie także dodatkowy przycisk Panic – służy on do natychmiastowego włączenia syreny alarmowej w przypadku zagrożenia. Szyfr w alarmie może mieć od 12 znaków. Alarm posiada diodę sygnalizacyjną pracę alarmu i jego gotowości. Klawiatura alarmu jest pokryta ogumieniem – podczas wpisywania kodu słychać dźwięk klawiszy. Alarm na klawiaturze posiada 12 klawiszy. 10 z cyframi oraz klawisze funkcyjne czyli */Code i #/On/Off.

Alarm ma wbudowaną 110 decybelową syrenę alarmową – jest na tyle głośna że z pewnością powinna spełnić swoje zadanie. Co więcej jest on zasilany 3 bateriami typu AA (paluszek). Alarm działa na zasadzie magnetycznego sensora – przerwanie wiązki magnetycznej wywołuje alarm. Posiada on trochę krótki kabelek z sensorem liczący około 30 cm. Obydwa sensory można przyczepić zarówno na śrubki lub na klejące uchwyty. Alarm działa na prostej zasadzie.

Aby zmienić w nim szyfr wystarczy wpisać szyfr startowy 0000 a następnie wcisnąć gwiazdkę * (code) – w następnym kroku należy wpisać własny szyfr do 12 znaków maksymalnie i ponownie nacisnąć * (code). Szyfr zostaje zmieniony . Wadą jest fakt że po wyjęciu lub rozładowani baterii alarm zapomina własny szyfr, po włożeniu nowych baterii będzie zawsze ustawiany startowy 0000. Sama skrzynka alarmu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Alarm można powiesić na wkrętach.

Prawdą jest że jest to dość przeciętne zabezpieczenie – włamywacz może w łatwy sposób zerwać skrzynkę i ją rozbić. Jest to łatwe w wykonaniu. Alarm powinien być raczej uzupełnieniem zabezpieczenia lub stosowany jako droga informacyjna o otwarciu drzwi a nie jako mocne zabezpieczenie. Należy pamiętać że jest to tani alarm przez co znacznie mniej funkcjonalny. Lepsze alarmy to stacje wysyłające powiadomienia sms o włamaniu i o znacznie mocniejszej konstrukcji oraz możliwości sztywniejszego zamontowania.

Alarm na kod szyfru z klawiaturą oraz syreną alarmową Secure Pro Keypad Alarm System polecamy więc jako dodatkowe zabezpieczenie lub system informacyjny a nie jako jedyne lub główne zabezpieczenie, szczególnie pomieszczeń w miejscu gdzie nikt nie zareaguje szybko na syrenę alarmową – bo tą można dość szybko unieszkodliwić. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.