Przepis jak zrobić smaczne gofry

dobre ciasto na gofryPrzepisów na gofry można znaleźć setki. W rzeczywistości na smak oraz rodzaj zrobionego gofra wpływają dwa czynniki. Pierwszym z nich jest gofrownica i to jak ona działa piekąc gofra. Drugim czynnikiem jest rodzaj ciasta jakie się przygotowuje do zalania wkładu gofrownicy.

Składniki Przepisu na gofry – do zrobienia dobrego ciasta na gofry potrzebne nam będzie oczywiście mleko. Mleko dobrze gdy jest tłustsze (choć to jakie wybierzemy jest zależne od nas samych i jakie nam bardziej pasuje). Mleko można także zastąpić wodą, wtedy gofry będą miały odrobinę mniej maślany smak.

Kolejnym składnikiem jest mąka pszenna (tortowa) – inna nie będzie się nadawała do zrobienia gofrów. Zostały wymienione już dwa podstawowe składniki.

Aby przepis na gofry był kompletny trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch dodatkach. Pierwszym z nich jest proszek do pieczenia, on służy do spulchnienia ciasta, należy dobrze odmierzyć jego ilość, aby ciasto nie było zbyt twarde ani zbyt porowate. Kolejny składnik to cukier, można go dać tyle ile się uważa za stosowne. W przepisie na gofry nie jest on jednak niezbędny. Cukier ma tylko słodzić smak gofra – niektóre osoby jednak wola gofry bez cukru.

Z podstawowych składników wymieniliśmy wszystko. Można jeszcze dodawać do przyrządzanego ciasta w przepisie na gofra także cynamon, śmietankę, łyżkę roztopionego masła – to składniki które zmienią smak gofrów. Skoro zostało opisane jakie składniki są wymagane na dobry przepis na gofry warto napisać i sam przepis. Warto eksperymentować aby znaleźć własne smaki gofrów i dodawać także inne dodatki.

Przepis na gofry – podane będą tutaj wartości na kilka gofrów – na szklankę mąki dodaje się mleka lub wody w takiej ilości aby ciasto było rzadkie, wszystko dobrze się miesza w wysokim garnku, można dodać cukier – w zależności od potrzeb. Dodaje się około 1 łyżeczki proszku do pieczenia.

Można dodać także i inne dodatki, na pewno warto eksperymentować. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Ciasto powinno być lane. Następnie wlewamy je do gofrownicy i czekamy na gotowe.

Jak widać przepis na gofry jest bardzo prosty. W artykule podałem jeden. Jednakże różnych przepisów można znaleźć bardzo wiele. O innych przepisach na gofry warto przeczytać więcej. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Wydaje mi się że bez jajek nie da raa ktoś tu o nich zapomniał a to właśnie one a właściwie piana ubitą z białek jest kluczowym składnikiem pięknie wyrosnietych gofrow

    aga

Możliwość komentowania jest wyłączona.