Ochrona kupujących w Allegro

ochrona allegroOchrona kupujących na popularnym serwisie aukcyjnym Allegro to dość naciągane słowo. Tak naprawdę w większości przypadków gdzie kupujący zostanie oszukany nie otrzyma zwrotu pieniędzy ani żadnego zadośćuczynienia. Allegro głośno mówi o ochronie finansowej ale niestety jest ona obwarowana mnóstwem zasad jakie niestety w większości przypadków prowadzą do bezkarności oszustów.

7 komentarzy

 1. Dlatego zawsze trzeba dokładnie patrzeć jakie mają opinie sprzedawcy oraz nabywać tylko u takich jacy są godni zaufania. Święte słowa w filmie o tej bezkarności i jej powodach oraz o postępowaniu policji.

  Mariusz Sarniecki
 2. Sama byłam kiedyś oszukana na aukcji, właśnie nic nie dało się zrobić i sprzedawca nadal mógł robić to samo. Bo jego procent oszustw był za mały aby zablokowali mu konto mimo braku towaru po wpłacie pieniędzy.

  Serena
 3. Allegro to maszyna do robienia pieniędzy a nie ludziom dobrze. Jak oszust generuje dla nich zyski to go nie wywalą. Niestety takie są realia i dlatego staram się tam jak najmniej im dawać zarobić na sobie.

  Moreniusz
 4. Taka prawda jak w filmie, dlatego trzeba być ostrożnym i nie wierzyć w jakieś zapewnienia o bezpieczeństwie bo to tylko słowa bez pokrycia. Kupujcie tylko u sprzedawców co mają nie mniej niż te 99% dobrych opinii.

  tibi-rob
 5. A może warto by zainteresować się Aliexpress – połowa tego co jest na allegro jest własnie z chin a tam bywa znacznie taniej. Jest o tych aukcjach cała masa informacji w internecie – lepiej samemu kupować bezpośrednio w chinach znacznie taniej.

  Open YouWeb
 6. Allegro radzę omijać szerokim łukiem. Zamiast zawieszać konta oszustom, usuwa się negatywne komentarz z takich kont żeby złodziej mógł generować zyski dla Allegro! Komentarz znikają bez zgody wystawiającego, merytoryczne, obiektywne.

  janusz

Możliwość komentowania jest wyłączona.