10 Amazing Optical Illusions and how to make them

Amazing Illusions how to make10 Amazing Optical Illusions and how to make them – czyli pokaz 10 niesamowitych iluzji optycznych oraz objaśnienie jak zrobić je samemu. Iluzje optyczne można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów. Można do tego wykorzystać banknoty, klocki lego a nawet owoc kiwi czy fotografie. Iluzje optyczne to nic innego jak sztuczki bazujące na pewnych załamaniach ustawień elementów w jakich wzrok nie jest w stanie przewidzieć ich prawdziwego układu.

Iluzje optyczne często opierają się na bazie kontrastów oraz odległości elementów o różnej wielkości, aby wydawały się takie same. Każdy może sam stworzyć różne iluzje optyczne – szczególnie proste są te z wykorzystaniem fotografii, czyli perspektywy obiektów zarówno na wykonanych zdjęciach jak i układu scen.

Warto także zwrócić uwagę na to, że można tworzyć także inne iluzje optyczne na bardzie przedstawionych tutaj. W przypadku stosowania iluzji gdzie wydaje się tło pływające zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo takiego widoku dla osób z epilepsją – mogą się pojawić objawy choroby od patrzenia w falujące tła, przez co zwracamy się o ostrożność w stosowaniu tego typu iluzji „mobilnych” dla znajomych z tymi problemami.

Warto zobaczyć samemu jak je wykonać i spróbować nauczyć się je robić samemu. Na pewno wiele znajomych będzie zachwyconych takim widokiem na żywo a samemu będzie miało się ciekawe rzeczy do pokazania w towarzystwie.

Jeden komentarz

  1. To z fotkami w ramce jest całkiem ciekawe. Fajne są takie sztuczki optyczne. Może samemu zrobię sobie taką iluzję na ścianę że będę trzymał zdjęcie w zdjęciu.

    imex

Możliwość komentowania jest wyłączona.